PORCELANOWE KORYTO: 5 powodów, dla których nie warto rezygnować ze schabowego

Czasami ludziom się odkleja i budzi się w nich coś, co nazywa się „ciekawością świata”. Każdy prawdziwy Polak doskonale jednak wie, że wszelkie impulsy, które powodują zainteresowanie nowinkami technicznymi, społecznymi i kulinarnymi mogą sprowadzić na nas wyłącznie nieszczęście (młodzież zaczęła się uczyć tego angielskiego i co? Nie szanuje już tradycji przodków). Postęp u prawdziwego Polaka musi budzić wyłącznie lęk i sprzeciw – wszyscy doskonale wiemy, że „kiedyś to było lepiej”. Nowe, lewackie, wywodzące się z Zachodu mody na jedzenie na obiad wegańskich tortilli czy rajcowania się kuchnią śródziemnomorską niechybnie sprowadzą na nas zgubę. Poznaj zatem 5 powodów, dla których nie warto jeść na obiad czegokolwiek innego, niż kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią:

 1. Twoja matka (lub babcia) kilkadziesiąt lat temu, aby kupić kilo schabu z kością (albo kości z odrobiną schabu) musiała stać w kolejce długiej jak wszystkie odcinki M jak Miłość razem wzięte. Plując na tradycyjne polskie danie, plujesz na jej poświęcenie. I całą polską martyrologię.
 2. Fascynacja kuchnią włoską, bałkańską czy jakąkolwiek inną to zdrada Ojczyzny. O ile pierogi ruskie, barszcz ukraiński czy rybę po grecku można jeszcze jakoś przełknąć, o tyle danie, na które przepisu nie znajdziemy w Teletygodniu, może rozbudzić chorą fascynację innymi kulturami. Istnieją nawet pogłoski, że jedzenie dań wywodzących się z Zachodu, może sprowadzić na jedzącego zachodnie dewiacje, takie jak homoseksualizm.
 3. W Polsce za żywienie w większości domów odpowiadają matki. A przecież od matki się nie wymaga – matkę się kocha i czci. Żaden Polak nie ma prawa oczekiwać od matki, że ona, umęczona życiem codziennym, będzie jeszcze marnowała swój cenny czas na naukę gotowania pojebanych dań z bakłażana czy chuj wie czego. Po pracy w zakładzie ma prawo obejrzeć sobie Klan.
 4. Prawdziwy mężczyzna musi jeść schabowe przynajmniej raz w tygodniu. Układy rozrodcze polskich samców są tak zbudowane, że gdy ich właściciele nie spożywają tego wspaniałego dania – natychmiast przestają pracować. Facet musi jeść po męsku i chuj. A kobieta ma obowiązek mu to umożliwić.

  wspaniale_stulecie2
  źródło: https://vod.tvp.pl/website/wspaniale-stulecie,17069012
 5. Muzułmanie wieprzowiny nie jedzą. Zjedzenie każdego schabowego to mała wojna wydana islamizacji, powtórzenie bohaterskich czynów Jana III Sobieskiego.

Poza tym, ubijając schabowe, można sobie spokojnie oglądać Wspaniałe stulecie.

 

9 thoughts on “PORCELANOWE KORYTO: 5 powodów, dla których nie warto rezygnować ze schabowego

 1. Schabowy to ciało umęczonej zabitej świni, jak mozna to jesc? Świnki to miłe i inteligentne zwierzaczki. Tula sie do opiekunów, mruczą z radości jak koty. Jedzenie zwierzat jest prymitywne.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s